Yeni Yıl

2015 geride kaldı. Dünya takviminde geride kaldı ancak bir çoğumuzun hayatında silinmez izler bıraktı. Başladığında sonundaki 5 rakamına aldandığım ve rahat geçeceğine inandığım bir yıldı. Rahattan uzak bir yıl oldu.

Yılların iyisi veya kötüsü yoktur. Yaşadıklarımızın da. Hiç bir şey iyi veya kötü değildir. Olduğu gibidir. İyinin içinde kötü, kötünün içinde iyi saklanmıştır. Bizim bir şeyi iyi veya kötü olarak algılamamız onun öyle olduğu anlamına gelmez.

İyi veya kötü demek yerine yaşadıklarımızın şahsi tekamülümüzde nasıl bir rol oynadığını ve nasıl izler bırkatığını idrak etmek daha doğru olacaktır. Yanmadan pişilmiyor, ızdırap çekmeden olgunlaşmak mümkün olmuyor. Varlığın kanunu budur. Bu yüzden zorluklardan şikayet ve sitem etmek yerine başımıza gelen her şeyi bir ders olarak görmek ve hakkını vererek yaşamak gerekiyor.

Önümüzde yeni bir yıl, yeni bir sayfa var. İçinde neler yazılı onu bilmiyoruz. Bize neler hazırladığını da. Bir şey dilemek gerekiyorsa daha fazla umut, daha fazla aşk, daha fazla muhabbet dileyelim.

Yeni yılımız kutlu olsun…

Genel içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s